Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek wręcza kosz niespodzianek Andrzejowi Kowalczykowi i jego córce Katarzynie.

Najpierw malarstwo, a potem kabaret w Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym w Moskorzewie

W Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym w Moskorzewie odbyła się wystawa malarstwa Andrzeja Kowalczyka i jego córki Katarzyny ze Świdna oraz występ kabaretu Lejdis z Motyczna.

Pan Andrzej, z wykształcenia nauczyciel plastyki i wychowania fizycznego (z 40-letnim stażem pracy w szkole w Olesznie), były radny powiatu włoszczowskiego czterech kadencji, to utalentowany malarz i rysownik.

Swoje prace tworzy głównie w technice malarstwa, rysunku, grafiki oraz rzeźbi w drewnie. Jest autorem obrazów i rzeźb do kościołów, a także projektów sztandarów dla wielu organizacji, twórcą okładek i ilustracji do różnych wydawnictw, licznych dyplomów, plakatów, zaproszeń i reklam. W środowisku włoszczowskim znany jest z działalności charytatywnej i społecznej.

Do udziału w wystawie prac pan Andrzej zaprosił w tym roku swoją córkę Katarzynę, która również jest utalentowana artystycznie. Pracuje jako protetyk słuchu, a w wolnym czasie rozwija swoje pasje – maluje, rysuje, zajmuje się renowacją mebli i ogólnie działa artystycznie.

Była to druga wystawa prac malarskich utalentowanej rodziny Kowalczyków z gminy Krasocin po ich pierwszym wspólnym wernisażu, który odbył się 22 listopada we włoszczowskim Domu Kultury.

W drugiej części imprezy kulturalnej w Moskorzewie wystąpiła grupa kabaretowa Lejdis z Motyczna. Występ Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Włoszczowa tak się spodobał moskorzewianom, że kabaret został już zaproszony na miejscowe Święto Pieroga, które planowane jest 3 maja.

/RB/

UDOSTĘPNIJ