W poniedziałek powiat włoszczowski odwiedziła wiceminister sportu Anna Krupka wraz z dyrektorem ARiMR Kielce Józefem Cepilem (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Wiceminister sportu Anna Krupka we Włoszczowie. Czy w „Sikorskim” powstanie hala sportowa?

15 kwietnia w powiecie włoszczowskim gościła wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach Józefem Cepilem.

Podczas spotkania rozmawiano na temat aktualnej sytuacji naszego szpitala, a także o możliwościach wsparcia powiatu włoszczowskiego w zakresie modernizacji bazy sportowej szkół ponadgimnazjalnych.

Następnie władze powiatu zaprosiły gości do pobliskiego I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego. Dyrektor szkoły Bożena Kaczor oprowadziła przybyłych po szkole, zwracając szczególną uwagę na salę gimnastyczną, która jest zbyt ciasna, aby jednocześnie mogło na niej ćwiczyć kilka grup uczniów w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

Podczas spotkania minister Anny Krupki z dyrektor liceum Bożeną Kaczor rozmawiano o budowie hali sportowej w szkole (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Aby nasza młodzież w okresie zimowym i podczas złej pogody mogła uczestniczyć w zajęciach, przekształciliśmy jedną z sal lekcyjnych na siłownię. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, które nie likwiduje problemu – opowiadała Bożena Kaczor.

Dlatego władze naszego powiatu rozmawiały z minister Krupką o możliwości pozyskania dofinansowania na budowę hali sportowej przy liceum. Jest szansa, ale powiat musi najpierw zabezpieczyć pieniądze na opracowanie projektu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ