Władze samorządowe powiatu i trzech gmin podpisały we włoszczowskim starostwie umowy z wicewojewodą Bartłomiejem Dorywalskim na dofinansowanie zadań drogowych.

Wicewojewoda przywiózł do Włoszczowy ponad 2,7 miliona złotych na remont kilku dróg w powiecie (wideo)

Bartłomiej Dorywalski podpisał umowy z czterema samorządami w powiecie włoszczowskim na dofinansowanie zadań drogowych na łączną kwotę przeszło 2,7 miliona złotych.

Było to trzecie na terenie województwa świętokrzyskiego uroczyste podpisanie umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz programu usuwania skutków klęsk żywiołowych na drogach. Uroczystość odbyła się 28 czerwca we włoszczowskim starostwie.

Powiat włoszczowski otrzymał od wicewojewody dotacje na przebudowę drogi Januszewice-Komorniki o długości 1672 metrów (wartość inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych, w tym dotacja z budżetu państwa – 400 tysięcy, dotacja od gminy Kluczewsko – 320 tysięcy), a także na ponad pół kilometra drogi powiatowej w Koniecznie (wartość – 1 milion złotych, budżet państwa – 500 tysięcy, dotacja z gminy Włoszczowa – 400 tysięcy). Drogi te będą realizowane w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Ponadto władze powiatu włoszczowskiego podpisały z Bartłomiejem Dorywalskim dwie kolejne umowy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na odcinkach: Rogienice-Bebelno-Krasów-Radków o długości około 1,2 kilometra (wartość – 394 tysiące złotych, dotacja z budżetu państwa – 315 tysięcy, z gminy Włoszczowa – 39,5 tysiąca) oraz na przepust na drodze Krasów-Radków (wartość – 360 tysięcy, budżet państwa – 287 tysięcy, wkład własny powiatu – 72 tysiące).

Podczas spotkania w starostwie umowy z wicewojewodą świętokrzyskim podpisali też wójtowie trzech gmin z naszego powiatu. Promesy rządowe otrzymały gminy: Radków na remont drogi Krasów – Skociszewy (266 tysięcy złotych), gmina Secemin na remont odcinka Secemin – Zwlecza – Kluczyce (439 tysięcy) oraz Marchocice-Ropocice (244 tysiące), a także gmina Moskorzew na przebudowę dróg w miejscowości Dalekie (203 tysiące) oraz Moskorzewie (69 tysięcy).

W sumie, na realizację wszystkich zadań drogowych cztery samorządy powiatu włoszczowskiego pozyskały dotacje z budżetu państwa w wysokości przeszło 2,7 miliona złotych.

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ