Gmina Włoszczowa dofinansowuje mieszkańcom wymianę starych „kopciuchów” (fot. UG Włoszczowa).

Więcej pieniędzy na walkę ze smogiem we Włoszczowie. Radni dołożyli 100 tysięcy do wymiany „kopciuchów”

400 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku gmina Włoszczowa na walkę ze smogiem i wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Dofinansowanie otrzyma 80 mieszkańców. Nabór wniosków kończy się 31 maja.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia do końca maja  trwa nabór wniosków na wymianę przez mieszkańców gminy starych kotłów c.o.

Początkowo samorząd założył w budżecie, że 60 osób będzie mogło skorzystać w tym roku z gminnego dofinansowania w wysokości do 5 tysięcy złotych. Włoszczowa miała przeznaczyć na ten cel 300 tysięcy złotych wsparcia.

Z uwagi na duże zainteresowanie programem na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zwiększyli o 100 tysięcy budżet dotacji na ekologiczne źródła ciepła i dzięki temu dofinansowanie otrzyma 80 wnioskodawców. 

Odbiór programu przez mieszkańców jest pozytywny, a zainteresowanie dotacjami bardzo duże, dlatego zwiększamy kwotę̨ na ten cel do 400 tysięcy złotych.  Program jest wieloletni. Jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać z tegorocznej edycji, może wnioskować w następnych – mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ