Koncert świąteczny w Powiatowym Centrum obejrzało ponad 500 mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

Ponad pół tysiąca osób na wielkim koncercie świąteczno-operowym z Moniuszką w tle we Włoszczowie. To była rekordowa frekwencja

Ponad 500 osób uczestniczyło w wyjątkowym koncercie świątecznym, który odbył się we wtorkowy wieczór w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. To było jedno z największych wydarzeń kulturalnych kończących rok we Włoszczowie.

Koncert, który odbywa się co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, zorganizowało Starostwo Powiatowe, gmina Włoszczowa oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne.

Hala sportowa pękała w szwach. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba ponad pół tysiąca osób, w tym między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, Karolina Kępczyk, pełnomocnik ministra kultury i dziedzictwa narodowego do spraw obchodów Roku Moniuszkowskiego w województwie świętokrzyskim oraz dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, radni wojewódzcy, władze samorządowe powiatu i gminy.

W pierwszej części koncertu Zarząd Powiatu wręczył doroczne nagrody. Na początku rozdano stypendia młodzieży szkolnej za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2019/2020. Otrzymało je 17 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Włoszczowy. Stypendium wynosi 200 złotych miesięcznie.

Następnie starosta Dariusz Czechowski wręczył doroczne nagrody za osiągnięcia w działalności sportowej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymało je w sumie pięć osób i trzy organizacje z naszego powiatu. Nagrody wynosiły po tysiąc złotych każda. Organizatorzy podziękowali też 15 sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

W drugiej części imprezy na scenie wystąpiła para solistów – Ewelina Szybilska z Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Łukasz Gaj z Opery Wrocławskiej – prywatnie małżeństwo, które już gościło we Włoszczowie na koncercie świątecznym w 2016 roku.

Gwiazdom operowym akompaniowała, jak co roku we Włoszczowie, Orkiestra Kameralna Strauss Ensemble z Kielc pod kierunkiem Artura Jaronia, która świętowała w naszym mieście jubileusz 20-lecia swojej działalności muzycznej.

Imprezę prowadziła dyrektor centrum i radna wojewódzka Jolanta Tyjas z radnym miejskim Zbigniewem Woldańskim, natomiast za część muzyczną odpowiadał Adam Czopek. Koncert świąteczny trwał około trzech godzin i zakończył się owacją na stojąco dla artystów.

Podczas spotkania w Powiatowym Centrum można było zwiedzić wystawę prac o Stanisławie Moniuszce autorstwa Adama Czopka (będzie ją można oglądać do końca roku) oraz skorzystać z kiermaszu bożonarodzeniowego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała „Moja gazeta lokalna”.

Rafał Banaszek

 

Stypendyści starosty
I Liceum Ogólnokształcące: Adam Piątek, Andrzej Zając, Dominika Grzybek, Filip Sztuka, Karina Standerska; Zespół Szkół numer 2: Dominika Śliwińska, Hubert Sychowicz, Angelika Kowalska, Natalia Szumiał, Nina Krzysztofik, Przemysław Początek, Paweł Stawowczyk; Zespół Szkół numer 3: Magdalena Stolarczyk, Monika Michalik, Kamil Biały, Martyna Gołdyn, Michał Deja.

Laureaci nagród starosty za osiągnięcia sportowe i artystyczne
Sportowe: Uczniowski Klub Sportowy Hetmanki Włoszczowa, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Deko Włoszczowa, Grzegorz Sitkowski z Oleszna i Marcin Wiekiera z Moskorzewa;
Artystyczne: Ewa Napora - pisarka z Kluczyc, Piotr Kuśmierczyk – instrumentalista orkiestry dętej z Krasocina, Artur Fraczek - muzyk z Włoszczowy, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rączki Pokolenia aktywnych.
UDOSTĘPNIJ