12 sierpnia swoje sołectwo posprzątali jako pierwsi w gminie Kluczewsko mieszkańcy Dobromierza na czele z sołtys i radną gminy Ewą Radolińską (z prawej). Fot. Urząd Gminy Kluczewsko.

Wielkie porządki w gminie Kluczewsko. Mieszkańcy Dobromierza i Jeżowca pierwsi posprzątali swoje sołectwa

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania wraz z Urzędem Gminy oraz Komunalnym Usługowym Zakładem Gospodarczym już po raz szósty wspólnie z sołectwami realizują projekt proekologiczny Tu mieszkam, tu sprzątam.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania publicznego Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, którego głównym celem jest przeprowadzenie akcji sprzątania terenów zielonych gminy Kluczewsko, propagowanie zasad segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne.

Projekt realizują wspomniane Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko w partnerstwie z Urzędem Gminy, Zakładem Gospodarczym, Nadleśnictwem Przedbórz, Przedborskim Parkiem Krajobrazowym oraz radami sołeckimi.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w lipcu i potrwa do października. Koordynatorzy projektu przypominają, że sprzątania należy zgłaszać do przedstawicieli stowarzyszenia. Swoje miejscowości posprzątały już sołectwa Dobromierz i Jeżowiec. W najbliższą sobotę, 22 sierpnia za porządki zabierają się Mrowina, Januszewice, Jakubowice, Komparzów i Ciemiętniki. 

Jako pierwsi w gminie porządki w swoich sołectwach zrobili 12 sierpnia mieszkańcy Dobromierza i Jeżowca. W Dobromierzu do akcji społecznej przystąpiło 30 osób, które zebrały w sumie 18 worków posegregowanych odpadów. W Jeżowcu w sprzątanie miejscowości zaangażowało się 24 mieszkańców, którzy zgromadzili 10 worków śmieci. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ