Przemawia szef sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza w naszym województwie, eurodeputowany Adam Jarubas.

Władysław Kosiniak-Kamysz nie dotarł do Włoszczowy. Zatrzymał go koronawirus w Sejmie

Szef ludowców i kandydat na prezydenta Polski Władysław Kosiniak-Kamysz nie przyjechał na poniedziałkowe spotkanie z mieszkańcami Włoszczowy. Nagrał z Sejmu film z przeprosinami i obiecał, że przed 10 maja na pewno odwiedzi nasze miasto.

Kosiniaka-Kamysza zatrzymała w Warszawie sprawa koronawirusa, nad którym 2 marca debatowali w Sejmie posłowie na specjalnym posiedzeniu parlamentu.

Szef ludowców nagrał film w Sejmie, przepraszając włoszczowian za swoją nieobecność. Tłumaczył, że w sytuacji, gdy ważą się sprawy bezpieczeństwa obywateli, musi zostać w Warszawie i nie może prowadzić w tym czasie kampanii wyborczej w terenie.

Zamiast kandydata na prezydenta wystąpił szef sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza w województwie świętokrzyskim, wiceprezes PSL, europoseł Adam Jarubas, który przedstawił jego program wyborczy.

Spotkanie we włoszczowskim Domu Kultury prowadził burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie i wiceprezes partii w województwie. Cała sala widowiskowo-kinowa, mogąca pomieścić ponad 200 osób, była wypełniona publicznością. Na koniec odbyła się debata z jej udziałem.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ