Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek wręcza prezesowi lubachowskiej straży Mirosławowi Gondarczykowi kluczyki i dowód rejestracyjny do peugeota boxera (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Władze gminy Moskorzew przekazały strażakom z Lubachów samochód wielozadaniowy

1 grudnia wójt Moskorzewa wręczył prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubachowach kluczyki do samochodu osobowego wielozadaniowego.

Auto to 9-osobowy peugeot boxer z 2008 roku. Kosztowało 33 tysiące złotych. Gmina pozyskała na jego zakup 12 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu województwa świętokrzyskiego. Resztę sfinansowała z własnego budżetu.

Kluczyki i dowód rejestracyjny wręczyli prezesowi lubachowskiej straży Mirosławowi Gondarczykowi wójt gminy Andrzej Walasek, przewodniczący rady Sebastian Kosowski oraz radna z sołectwa Lubachowy Małgorzata Łaskawiec.

Jest to kolejny pojazd przekazany druhom z gminy Moskorzew (w ubiegłym roku OSP Mękarzów też otrzymała podobnego busa). Jak się dowiedzieliśmy, o ciężki samochód bojowy ubiega się jednostka z Moskorzewa, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się pozyskać dofinansowanie z budżetu województwa, dzięki któremu jednostka OSP Lubachowy otrzymała samochód. Będzie on służył nie tylko strażakom, ale również mieszkańcom sołectwa, a nawet całej gminy.

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ