Władze powiatowe i wojewódzkie na drodze 795 w gminie Secemin: (od lewej) Artur Konarski, Małgorzata Gusta, Łukasz Karpiński, Zbigniew Matyśkiewicz, Andrzej Pruś, Dariusz Czechowski i Rafał Pacanowski.

Władze powiatu i województwa na drodze 795 Secemin-Psary. “Do 2020 roku dojdziemy do granicy województwa śląskiego” – zapewniał Andrzej Pruś (zobacz film)

10 lipca władze województwa świętokrzyskiego i powiatu włoszczowskiego sprawdziły postęp prac na przebudowywanej drodze wojewódzkiej z Secemina do Psar. Padła zapowiedź dalszego remontu odcinka do granicy z województwem śląskim.

Inwestycję w gminie Secemin realizuje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Droga jest przebudowywana na odcinku ponad 3,5 kilometra. Koszt zadania to 4,9 miliona złotych. Jak zapewnił w środę w Seceminie Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa, uroczyste otwarcie inwestycji odbędzie się po wakacjach. 

Od lat użytkownicy tej drogi wojewódzkiej w gminie Secemin, która prowadzi w kierunku Szczekocin, narzekali na zbyt wąską jezdnię, która miała tylko 5 metrów szerokości.

Powodowało to problemy przy wymijaniu się samochodów, zwłaszcza ciężarowych, które musiały zjeżdżać na pobocza, mocno je uszkadzając. Nowa jezdnia została poszerzona do 7 metrów. Drogowcom została do położenia między innymi ostatnia warstwa ścieralna asfaltu.

Wójt Secemina Tadeusz Piekarski deklaruje pokrycie kosztów wykonania dokumentacji technicznej na kontynuację przebudowy tej drogi wojewódzkiej na odcinku od Psar do granicy z województwem śląskim.

Deklaracje pana wójta traktujemy poważnie. Tylko się z tego cieszyć. Myślę, że 2020 to jest ten rok, kiedy do granicy województwa dojdziemy. Myślę też, że w porozumieniu z samorządem województwa śląskiego uda się tę drogę również dalej kontynuować – powiedział Andrzej Pruś. 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ