8 maja postęp prac w Motycznie wizytowali: (od lewej) członek Zarządu Powiatu Rafał Pacanowski, starosta Dariusz Czechowski i radna wojewódzka Małgorzat Gusta.

Władze powiatu na drodze w Motycznie. We wrześniu mieszkańcy będą mieć oczekiwaną inwestycję na miarę XXI wieku

We wrześniu zakończy się rozbudowa drogi powiatowej w Motycznie. Na generalny remont mieszkańcy czekali od kilkudziesięciu lat.

W Motycznie Powiat Włoszczowski wybuduje mieszkańcom 3 kilometry nowego asfaltu za około 5,7 milina złotych, z czego blisko 4 miliony (70 procent wydatków) sfinansuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, 300 tysięcy dołoży Gmina Włoszczowa, a resztę – 1,4 miliona zabezpieczy Starostwo Powiatowe.

Inwestycję realizuje kielecka firma Fart. Droga ma być gotowa do 12 września. Obecnie to jeden z najbardziej zniszczonych, jeśli nie najgorszy odcinek w powiecie. Droga nie widziała generalnego remontu od kilkudziesięciu lat.

Mieszkańcy Motyczna już we wrześniu będą mogli korzystać z nowej drogi o standardzie na miarę XXI wieku. Już od dawna mieliśmy w planie rozbudowę tej bardzo zniszczonej drogi. Cieszę się, że udało nam się uzyskać dofinansowanie na realizację tego ważnego zadania i że prace postępują zgodnie z planem – powiedział starosta włoszczowski Dariusz Czechowski, który wizytował inwestycję 8 maja.

/RB/

Zobacz również:

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi powiatowej w Motycznie za blisko 6 milionów złotych. Od 4 kwietnia zmiana organizacji ruchu

UDOSTĘPNIJ