Władze powiatu nagrodziły osoby i instytucje, dzięki którym nasz samorząd zajął ostatnio pierwsze miejsce w województwie za znaczącą poprawę stanu bezpieczeństwa obywatelskiego na swoim terenie.

Władze powiatu podziękowały osobom i instytucjom, dzięki którym zdobyliśmy nagrodę Koziołka (wideo)

Władze samorządowe powiatu wręczyły podziękowania osobom i instytucjom za wkład i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”, w którym powiat włoszczowski zajął pierwsze miejsce w województwie.

Spotkanie podsumowujące odbyło się w środę, 10 lipca w Starostwie Powiatowym. Podziękowania w postaci dyplomów i drobnych upominków otrzymały osoby, które przyczyniły się do zdobycia przez nasz powiat tej prestiżowej nagrody: wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś, radny wojewódzki Artur Konarski, wójtowie gmin, przedstawiciele Fundacji Jesteśmy Blisko, szkół ponadgimnazjalnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Wicewojewoda Dorywalski podarował naszej policji… pluszowego koziołka – symbol programu “Bezpieczne Świętokrzyskie” oraz poinformował, że na placu włoszczowskiej komendy powiatowej pojawi się niebawem nowy samochód – volkswagen transporter T6.

Przypomnijmy. 17 czerwca powiat włoszczowski po raz pierwszy w 20-letniej historii zajął pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim, zdobywając główną nagrodę Koziołka 2019 podczas jubileuszowej XX edycji tej nagrody, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Od władz województwa nasz samorząd otrzymał 15 tysięcy złotych. Nagrodę przyznano nam za znaczącą poprawę stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz wkład pracy w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Powiat włoszczowski doceniono przede wszystkim za zrealizowanie wielu przedsięwzięć profilaktycznych, obejmujących obszar ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscach publicznych.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ