Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski (z lewej) i jego zastępca Łukasz Karpiński analizują przebieg drugiego etapu układu obwodnicowego Włoszczowy.

Władze samorządowe starają się o budowę drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy. Starosta i burmistrz wystąpili z wnioskiem do wojewody

Starosta Dariusz Czechowski i burmistrz Grzegorz Dziubek wystąpili w styczniu z wnioskiem do wojewody świętokrzyskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich o wpisanie drugiego etapu obwodnicy naszego miasta do rządowego programu budowy stu obwodnic małych miast w Polsce.

Druga część objazdu Włoszczowy ma mieć 4 kilometry długości i przebiegać w ciągu drogi wojewódzkiej 742 Włoszczowa-Przedbórz (początek będzie w okolicach wiaduktu w Łachowie, a koniec przed Międzylesiem). Szacunkowy koszt tej inwestycji to 40 milionów złotych.

Cały układ obwodnicowy Włoszczowy o długości 11,4 kilometra: kolor niebieski – pierwszy etap, kolor czerwony – drugi (fot. Rafał Banaszek).

Warto podkreślić, że od września ubiegłego roku trwa intensywna budowa pierwszego etapu obwodnicy południowej Włoszczowy o długości 7,4 kilometra, przebiegającej w ciągu drogi wojewódzkiej 786 Kielce-Częstochowa.

Zakończenie tej inwestycji planowane jest w październiku tego roku. Przedsięwzięcie ma pochłonąć 60,9 miliona złotych, z czego 85 procent (34,6 miliona) kosztów pokryje Unia Europejska, 22,3 miliona dołoży samorząd województwa, a pozostałe 4 miliony budżet państwa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ