Po nagonce na środowisko medyczne włoszczowskiego szpitala głos zabrał Zarząd Powiatu.

Władze powiatu włoszczowskiego stają w obronie personelu medycznego zarażonego koronawirusem. Będzie msza za pracowników ochrony zdrowia

Zarząd Powiatu stanowczo sprzeciwia się wszelkim przejawom negatywnego traktowania i dyskryminowania personelu medycznego, zarówno w miejscach publicznych, jak i przestrzeni prywatnej. Naganne są także wszelkie niewłaściwe komentarze pod adresem tej grupy zawodowej – czytamy w wydanym w piątek, 15 maja oświadczeniu władz powiatu.

To między innymi odzew na nagonkę wobec personelu medycznego włoszczowskiego szpitala, który zaraził się koronawirusem w pracy.

Zarząd Powiatu wyraża swoje pełne poparcie dla pracowników ochrony zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników, pozostałych służb medycznych oraz wdzięczność za ich codzienną, obarczoną znacznym ryzykiem pracę.

Dzisiaj, kiedy koronawirus zdominował codzienność oraz zagraża naszemu życiu i zdrowiu, pracownicy jednostek ochrony zdrowia z wielką determinacją i odwagą walczą z epidemią. Jak wszyscy inni, również i oni, obawiają się o zdrowie swoje i swoich bliskich – napisano w oświadczeniu.

Dlatego władze powiatu włoszczowskiego apelują do wszystkich mieszkańców, żeby reagowali na ewentualne ataki wobec środowiska medycznego.

Oto treść całego oświadczenia:

Z okazji obchodzonego 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej Zarząd Powiatu zamówił mszę świętą w intencji pielęgniarek, położnych i całej służby zdrowia.

Została ona odprawiona w niedzielę, 17 maja w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ