1 sierpnia na cmentarzu w Seceminie spotkali się przy grobie powstańca warszawskiego Edmunda Welke jego żona oraz władze samorządowe gminy (fot. UG Secemin).

Władze Secemina pamiętały o swoim powstańcu warszawskim

1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego na cmentarzu w Seceminie spotkali się, jak co roku, włodarze gminy Secemin oraz wdowa po powstańcu.

Przy grobie spoczywającego na miejscowym cmentarzu Edmunda Welke, pseudonim „Mułek” – uczestnika powstania warszawskiego, spotkali się: jego żona Danuta Welke, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Wasik oraz sekretarz gminy Dominik Stawiarz.

Celem spotkania było upamiętnienie rocznicy zrywu mieszkańców Warszawy przeciwko hitlerowskiemu okupantowi i złożenie symbolicznego hołdu wszystkim bohaterom powstania warszawskiego. Na grobie pana Edmunda złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze.

Jak co roku dodatkowym wyrazem uczczenia rocznicy wybuchu powstania był dźwięk syren alarmowych o godzinie 17, który rozległ się na terenie całej gminy Secemin oraz powiatu włoszczowskiego, wzywający wszystkich do zatrzymania się i uczczenia minutą ciszy bohaterów tamtego zrywu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ