Marszałek województwa Adam Jarubas i burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek rozdawali w rynku flagi narodowe i unijne mieszkańcom.

Włoszczowa uczciła 15-lecie wejścia Polski do Unii. Były marszałek województwa rozdawał flagi (zobacz wideo)

1 maja w centrum Włoszczowy na Placu Wolności odbyła się Majówka Europejska. Włoszczowianie świętowali jubileusz 15-lecia wstąpienia naszego kraju do Unii.

 

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

“Dzisiaj widzimy, jak zmienia się Polska, jak zmienia się nasza mała ojczyzna, nasze miasto i wsie – to dzięki funduszom unijnym. Mam nadzieję, że wszyscy już dojrzeliśmy do tego, że jesteśmy Europejczykami, że w tej Unii pozostaniemy i będziemy bronić swoich racji twardą ręką”.

Burmistrz Włoszczowy zachęcał mieszkańców, aby w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja, oddali swój głos na byłego marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, który sprawował ten urząd przez 12 lat.

Podczas swojego wystąpienia marszałek Jarubas przypomniał tylko niektóre unijne inwestycje dla gminy Włoszczowa – drogi wojewódzkie, rewitalizację miasta, budowę przedszkola, łącznicy kolejowej, czy rozpoczęcie budowy obwodnicy.

Na te inwestycje – jak pamiętamy – gmina Włoszczowa pozyskała w ostatnich latach z Unii Europejskiej ponad 100 milionów złotych dofinansowania. Z kolei całe nasze województwo świętokrzyskie, jak stwierdził Adam Jarubas, w ciągu 15 lat obecności w Unii otrzymało 20 miliardów funduszy europejskich.

Imprezie we włoszczowskim rynku towarzyszył ludowy klimat. Mieszkańcy bawili się z kapelami folkowymi z Jędrzejowa i Włoszczowy, między innymi Jędrusiami, Jędrzejem, Włoszczowskimi Muzykantami i Powiatową Kapelą Włoszczowską. Frekwencja nie była za wysoka pomimo sprzyjającej pogody.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ