Powiatowe obchody Święta Policji we Włoszczowie.

Włoszczowscy policjanci świętowali. Po raz drugi to były skromne obchody powiatowego święta naszych mundurowych

22 lipca na placu Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Z powodu pandemii uroczystość po raz kolejny miała skromny charakter.

Podczas apelu komendant powiatowy Mariusz Przyborowski wręczył 20 policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podziękował też swoim pracownikom za ich codzienną służbę.

Mariusz Przyborowski – komendant powiatowy policji

Pomimo, że świat dziś wygląda i funkcjonuje zupełnie inaczej, a przed naszą formacją zostały postawione nowe wyzwania, jestem przekonany, że włoszczowska policja, jako formacja stojąca na straży prawa, realizując swoje dotychczasowe zadania, zdaje ten egzamin w sposób najlepszy z możliwych. Służbę, którą pełnimy, staramy się wykonywać najofiarniej, jak tylko potrafimy.

W imieniu samorządowców ziemi włoszczowskiej życzenia złożył policjantom burmistrz Grzegorz Dziubek. Na powiatowych obchodach Święta Policji obecny był również starosta Dariusz Czechowski oraz dyrektor Biura Poselskiego Bartłomieja Dorywalskiego Emilia Borowska.

Po części oficjalnej funkcjonariusze udali się na mszę świętą w ich intencji, którą odprawił powiatowy kapelan służb mundurowych Leszek Dziwosz w sanktuarium pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ