Włoszczowscy strażacy zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym; na zdjęciu z komendantem powiatowym Krzysztofem Cioskiem.

Włoszczowscy strażacy na pudle Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

Po kilkuletniej przerwie włoszczowscy strażacy wrócili do „ekstraklasy” sportu pożarniczego, plasując się po dwudniowych, ciężkich zmaganiach na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej XXI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym.

Zawody przeprowadzono w dniach 16-17 maja na obiektach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chmielniku, Klubu Sportowego Moravia w Morawicy oraz stadionie Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach. W zmaganiach brało udział 17 jednostek ratowniczo-gaśniczych państwowej straży pożarnej i 168 strażaków z województwa świętokrzyskiego.

Włoszczowską jednostkę ratowniczo-gaśniczą reprezentowali: Dariusz Struski, Arkadiusz Kita, Damian Michałek, Mateusz Gajos, Wojtek Plebanek, Marcin Orlikowski, Mikołaj Wójcik i Mateusz Konik.

Niekwestionowanym liderem w naszej drużynie okazał się młodszy ogniomistrz Dariusz Struski, który indywidualnie, dwukrotnie stawał na podium odbierając medale za zajęcie trzeciego miejsca w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz w dwuboju pożarniczym.

Warto podkreślić, że zespół włoszczowskich strażaków w składzie: Dariusz Struski, Arkadiusz Kita, Damian Michałek i Mateusz Gajos zwyciężył w konkurencji sztafeta pożarnicza 4×100 metrów z przeszkodami.

Rewelacyjny czas włoszczowscy strażacy (Dariusz Struski, Arkadiusz Kita, Damian Michałek, Mateusz Gajos, Wojtek Plebanek i Marcin Orlikowski) uzyskali także w konkurencji ćwiczenie bojowe zajmując wysokie, trzecie miejsce w województwie.

Więcej informacji o sukcesie naszych strażaków można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

UDOSTĘPNIJ