Pięcioosobowa grupa włoszczowskich strażaków-ratowników medycznych wyjechała na misję zagraniczną na Słowację (fot. PSP Włoszczowa).

Włoszczowscy strażacy na zagranicznej misji medycznej na Słowacji. Pomagają w testowaniu ludności na koronawirusa

Pięcioosobowa grupa strażaków-ratowników medycznych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie pomaga na Słowacji w przeprowadzaniu testów na obecność koronawirusa wśród miejscowej ludności.

W odpowiedzi na prośbę rządu Republiki Słowacji 22 stycznia Polska wysłała około 200-osobową grupę do wsparcia w przeprowadzaniu testów na obecność Covid-19 wśród mieszkańców regionów przygranicznych i w stolicy kraju.

W skład zagranicznej misji weszło 66 strażaków zawodowych (posiadających wykształcenie medyczne  – ratownika medycznego) z województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Nasi strażacy pomagają w przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa wśród słowackiej ludności (fot. PSP Włoszczowa).

Trzon świętokrzyskiej  grupy składającej się z 20 strażaków  tworzy 5-osobowa ekipa z Włoszczowy.  Grupą świętokrzyską dowodzi  młodszy brygadier Jacek Słabisz z Włoszczowy, doświadczony ratownik medyczny, praktykujący w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz zespołach ratownictwa medycznego. 

Misja zagraniczna naszych strażaków potrwa cały weekend. Do kraju wrócą w poniedziałek, 25 stycznia – informuje brygadier Tomasz Szymański, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ