Nasi mistrzowie z "jedynki": (od lewej) Oskar Skiba, Piotr Kaczor i Kajetan Sztuka (fot. KWP Kielce).

„Jedynka” najlepsza w województwie w turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jedzie na finał centralny do Nidzicy

Drużyna w składzie: Kajetan Sztuka, Oskar Skiba i Piotr Kaczor zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ich młodsi koledzy byli drudzy.

Turniej odbył się w dniach 20-21 maja w Nowinach. W kategorii dzieci powyżej 12. roku życia wspomniany zespół z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 zdobył złoto. Z kolei młodsza drużyna z tej samej szkoły (dzieci w wieku 10-12 lat) wywalczyła srebro. Byli to: Lena Słupińska, Natalia Kowalska, Szymon Szczepanik i Kamil Pilarski. Warto wspomnieć, że Szymon Szczepanik i Piotr Kaczor zostali też najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach. Opiekunem obu drużyn był Marcin Sztuka. Finał ogólnopolski turnieju odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie).