Mistrzowie województwa Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z włoszczowskiej "jedynki" ze swoim opiekunem, organizatorami i władzami samorządowymi (fot. Marek Baran).

Włoszczowska „jedynka” po raz kolejny mistrzem województwa świętokrzyskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dwie drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie prowadzone przez Marcina Sztukę po raz kolejny wygrały finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który tym razem odbył się w ich rodzinnym mieście.

W dniach 21-22 maja we Włoszczowie zorganizowano finał wojewódzki 45. Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Najlepsze drużyny ze szkół podstawowych – zwycięzcy eliminacji powiatowych, rywalizowały ze sobą w teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego i teście skrzyżowań, a także jeździe rowerem po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dwóch kategoriach wzięło udział w sumie 14 drużyn ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Gospodarzem wydarzenia był Zespół Placówek Oświatowych numer 1. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w Domu Kultury.

Gospodarze – dwie drużyny włoszczowskiej „jedynki” po raz kolejny nie miały sobie równych, zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Starsza grupa wiekowa (klasy 6-8) zdobyła całe podium. Indywidualnym mistrzem województwa został Szymon Szczepanik, drugie miejsce zajął Kamil Pilarski, a trzecie – Natalia Kowalska. Jeśli chodzi o młodszą grupę (klasy 4-5), Kacper Żelichowski został wicemistrzem województwa, a jego drużynowy kolega Jan Szczeciński wywalczył brąz. Na sukces tej drużyny zapracowały również Nikola Kowalczyk i Aleksandra Dziuba.

W czerwcu Włoszczowa będzie reprezentować świętokrzyskie w finale centralnym 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który dla grup młodszych odbędzie się 6-7 czerwca w Bierzwniku (Wielkopolska), a dwa tygodnie później dla grup starszych w Tarnawie (Małopolska).

Warto przypomnieć, że podopieczni Marcina Sztuki zdobyli do tej pory kilka złotych i brązowych medali Mistrzostw Polski BRD, w których biorą czynny udział od 2006 roku i co roku zajmują miejsca na podium, wygrywając wszystkie możliwe etapy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ