Mistrzowie Polski i zdobywcy ósmego miejsca w kraju ze swoim opiekunem Marcinem Sztuką, dyrektorką szkoły Iwoną Gieroń oraz przedstawicielem policji Wojciechem Bełzem.

Włoszczowska „jedynka” po raz siódmy mistrzem Polski Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 w składzie: Zuzanna Oleksy, Lena Rak i Kuba Kaczor wygrała po raz kolejny finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody odbyły się w dniach 4-6 czerwca w Mikluszowicach (województwo małopolskie). Mistrzem Polski w kategorii szkół podstawowych (dzieci powyżej 12 lat) oraz trzecich klas gimnazjum została drużyna Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 (Zuzanna Oleksy, Lena Rak i Kuba Kaczor).

Drugi, młodszy zespół z „jedynki” w składzie: Piotr Kaczor, Joanna Suliga, Wiktoria Janduła i Kajetan Sztuka – zajął ósme miejsce w kategorii dzieci w wieku 10-12 lat. Opiekunem obu drużyn był Marcin Sztuka, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że było to siódme mistrzostwo Polski wywalczone przez uczniów naszej szkoły. Do tej pory „jedynka” zdobyła sześć złotych i tyle samo brązowych medali Mistrzostw Polski BRD, w których bierze czynny udział od 2006 roku i co roku zajmuje miejsca na podium, wygrywając wszystkie możliwe etapy.

Dodajmy, że zespoły z Włoszczowy już po raz 13 reprezentowały województwo świętokrzyskie na arenie krajowej oraz trzy razy nasz kraj w Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (Czechy, Austria i Węgry). Nie ulega wątpliwości, że włoszczowska „jedynka” ma jedną z najbardziej utytułowanych drużyn szkolnych w Polsce w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.