Za kierownicą jednego z radiowozów usiadł poseł Bartłomiej Dorywalski, któremu towarzyszył burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Panowie przejechali się autem kilka metrów po placu komendy.

Włoszczowska policja otrzymała przed świętami trzy kolejne radiowozy. Jednym przejechali się nawet poseł z burmistrzem…

Trzy nowe radiowozy sfinansowane z budżetu państwa oraz przez samorządy powiatu włoszczowskiego otrzymała Komenda Powiatowa Policji. Uroczyste przekazanie odbyło się w środę, 18 grudnia.

W uroczystości wzięli udział poseł Bartłomiej Dorywalski, władze samorządowe powiatu i gmin. Pojazdy poświęcił kapelan służb mundurowych powiatu włoszczowskiego, ksiądz kanonik Leszek Dziwosz.

Kluczyki do nowych aut marki hyundai i30 o mocy 150 koni mechanicznych każdy przekazali funkcjonariuszom Bartłomiej Dorywalski, starosta Dariusz Czechowski, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek oraz wójt Secemina Tadeusz Piekarski.

To kolejne samochody służbowe dla naszych mundurowych. Jeden oznakowany został sfinansowany w całości przez budżet państwa, a dwa kolejne, w tym pojazd nieoznakowany współfinansowały po połowie budżet państwa oraz lokalne samorządy.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie tego roku włoszczowscy funkcjonariusze dostali dwa pierwsze nowe auta, dzięki środkom z budżetu państwa. Komenda we Włoszczowie może się zatem pochwalić największą liczbą nowych samochodów policyjnych w województwie, które trafiły do niej w tym roku.

Po części oficjalnej komendant policji Mariusz Przyborowski zaprosił gości na spotkanie opłatkowe w komendzie. Uświetnili je przybyli kolędnicy z Zespołu Szkół numer 2. Po złożeniu życzeń przez komendanta, kapelana policji, posła i burmistrza uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem oraz skosztowali wigilijnych potraw.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ