Tak wygląda najnowszy nabytek włoszczowskiej policji. W poniedziałek osobiście przyjechał go obejrzeć wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski (fot. Rafał Banaszek).

Włoszczowska policja otrzymała samochód za 160 tysięcy złotych. W przyszłym roku chce radiowóz elektryczny (zobacz wideo)

Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie wzbogaciła się o nowy nabytek – jeden z najnowocześniejszych w kraju radiowozów patrolowych, służących do przewozu osób zatrzymanych.

To nowoczesny radiowóz kombi-van marki volkswagen caddy, którego zakup sfinansowano w całości z budżetu państwa. Kosztował około 160 tysięcy złotych. Pojazd ma automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz wyposażony jest w klimatyzowany i wentylowany przedział do przewozu osób zatrzymanych.

 

Bartłomiej Dorywalski – wicewojewoda świętokrzyski

“Cieszę się, że nasza policja ma nowy tabor, jeden z najnowocześniejszych w kraju. Wierzę, że usprawni to pracę naszych policjantów i w jeszcze większym stopniu podniesie poziom bezpieczeństwa w powiecie włoszczowskim“.

 

 

To kolejny samochód, który otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Dodam, że byliśmy jedną z dwóch komend w województwie, które dostały taki pojazd. W tym roku planujemy jeszcze zakup radiowozu oznakowanego i nieoznakowanego, dzięki dotacjom od samorządów oraz z budżetu państwa. W przyszłym roku chciałbym wyposażyć naszą komendę w radiowóz elektryczny – mówi Mariusz Przyborowski, komendant powiatowy policji we Włoszczowie.

Obecnie na stanie włoszczowskiej komendy jest około 20 samochodów.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ