29 stycznia we włoszczowskim starostwie odbyła się narada roczna policji (fot. KPP Włoszczowa).

Włoszczowska policja podsumowała miniony rok. Ma się czym pochwalić

Liczba popełnianych przestępstw nie zwiększa się, utrzymuje się na podobnym poziomie, jest dobra wykrywalność, a mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpieczniej – tak wynika z podsumowania minionego roku przez włoszczowskich stróżów prawa.

Nasza policja ma się czym pochwalić również w obszarze prewencji.

W wojewódzkim konkursie „Przyjazny dzielnicowy” nasi funkcjonariusze zajęli pierwsze i drugie miejsce. Mamy trzeci patrol drogowy w regionie. Zdobyliśmy nagrodę “Koziołka”. Drugi w świętokrzyskim najlepszy dyżurny jest z naszej komendy  – wylicza Monika Jałocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Policji włoszczowskiej przybyło w minionym roku też pięć nowych samochodów – najwięcej w województwie świętokrzyskim wśród komend. Ich zakup sfinansowały lokalne samorządy oraz budżet państwa.

Niestety niepokojące są rosnące statystyki wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

W 2018 roku na powiatowych drogach zginęło pięć osób, a w ubiegłym roku siedem. Ale mniej jest rannych. Ta liczba spadła z 41 do 35 – informuje Monika Jałocha.

29 stycznia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się narada roczna policji, na której podsumowano pracę naszych stróżów prawa w obszarze służby prewencyjnej i kryminalnej.

W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe powiatu i gmin, radni powiatowi, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ