Uczestnicy symbolicznego otwarcia włoszczowskiego rynku przed odnowionym pomnikiem świętego Floriana.

Włoszczowski rynek oficjalnie otwarty. Burmistrz odebrał wiele gratulacji. Uroczystość była skromna

W piątek, 2 października pod wieczór burmistrz Włoszczowy otworzył uroczyście przebudowany rynek na Placu Wolności. Uroczystość była skromna, bez przecinania wstęgi, z udziałem kilkunastu zaproszonych gości i niewielu przybyłych mieszkańców.

W symbolicznym otwarciu inwestycji uczestniczyli między innymi europoseł Adam Jarubas, poseł Bartłomiej Dorywalski, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski, radni wojewódzcy, powiatowi i gminni. Nie było żadnego przecinania wstęgi, ani poświęcenia. Uroczystość była skromna, z udziałem kilkunastu zaproszonych gości. Pojawili się też mieszkańcy z całymi rodzinami, aby podziwiać fontannę z efektami świetlnymi.

Przebudowa parku na Placu Wolności – jak mówił burmistrz Grzegorz Dziubek – stanowiła wisienkę na torcie dużego programu rewitalizacji miasta. Koszt modernizacji rynku wyniósł 2,2 miliona złotych, z czego około 1,7 miliona (75 procent) dofinansowała Unia Europejska, a pozostałą kwotę pokryła gmina Włoszczowa. Dzięki temu w centrum naszego miasta powstał jeden z piękniejszych rynków w regionie. Dodajmy, że to pierwsza otwarta w tym roku tak duża inwestycja gminy w ramach projektu rewitalizacyjnego.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ