"Sikorski" zorganizował bardzo udaną internetową aukcję świąteczną na rzecz Domu Dziecka w Nagłowicach (fot. I LO Włoszczowa).

Włoszczowskie liceum zebrało ponad 12 tysięcy złotych dla Domu Dziecka w Nagłowicach

Ponad 12 tysięcy dochodu przyniosła wielka internetowa aukcja świąteczna, zorganizowana przez I Liceum Ogólnokształcące imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

To niewątpliwie najwyższa kwota od 20 lat, to jest od początku zbiórek organizowanych przez naszą nauczycielkę matematyki Jadwigę Suligę, przy pomocy Olgi Dąbrowskiej i wychowawców klas. Takiej kwoty nikt się nie spodziewał w czasie pandemii koronawirusa – mówiła Bożena Kaczor, dyrektor I LO.

Była to jubileuszowa 20. edycja charytatywnej akcji świątecznej, zorganizowana po raz pierwszy w formie online. Włoszczowskie liceum wraz z działającą przy nim fundacją od lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia pamiętają o swoich przyjaciołach z Nagłowic.

Na licytację wystawiono w tym roku 34 ozdoby świąteczne – najdroższa choinka została sprzedana za 1150 złotych. Dochód z aukcji, która odbyła się 16 grudnia, zostanie przekazany do Nagłowic jeszcze przed świętami, 22 grudnia.

/RB/

UDOSTĘPNIJ