Stypendyści premiera z powiatu włoszczowskiego ze swoimi opiekunami, dyrektorami szkół, z Radą Powiatu, posłem i wojewodą świętokrzyskim.

Wojewoda z posłem na wręczeniu stypendiów prezesa Rady Ministrów we włoszczowskim starostwie

Pięciu najzdolniejszych uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat otrzymało stypendium prezesa Rady Ministrów.

Akty nadania wręczył w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, przedstawiciel rządu w terenie.

Wręczenie stypendiów miało miejsce w poniedziałek, 10 lutego w Starostwie Powiatowym podczas sesji Rady Powiatu. Po raz pierwszy odbyło się w tak uroczystej oprawie – z udziałem goszczącego pierwszy raz na sesji wojewody Koniusza oraz posła na Sejm Bartłomieja Dorywalskiego.

Stypendia prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali w tym roku szkolnym: Zuzanna Ślęzak z I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego, Dawid Natkowski z II Liceum Ogólnokształcącego, Szymon Nowak z Technikum numer 1 – oboje uczęszczają do Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego, a także Anna Wawrzak z III Liceum Ogólnokształcącego oraz Krzysztof Łęgowik z Technikum numer 2 – uczniowie Zespołu Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica we Włoszczowie.

Akty nadania stypendium wręczał Zbigniew Koniusz, listy gratulacyjne od powiatu przekazał Dariusz Czechowski, natomiast róże rozdał stypendystom Bartłomiej Dorywalski. Stypendium premiera wynosi 3 tysiące złotych i wypłacane jest młodzieży w dwóch ratach w ciągu roku szkolnego.

Nagrody są skromne, symboliczne, ale parę groszy przyda wam się na wydatki ­– powiedział do stypendystów wojewoda Koniusz.

 

To wyjątkowa chwila dla społeczności włoszczowskiej. Tutaj potrzeba ludzi mądrych, inteligentnych, którzy chcą zdobywać szczyty naukowe – dodał poseł Dorywalski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ