Przy ujęciu wody w Gościencinie stoją: (od lewej) Sławomir Owczarek, dyrektor Biura do spraw inwestycji Urzędu Gminy we Włoszczowie oraz Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Wreszcie jest bieżąca woda w Gościencinie i Silpi. Koniec z suchymi studniami mieszkańców

Zakończyła się budowa wodociągu w Gościencinie i Silpi. 18 marca miał być oficjalnie oddany do użytku, jednak z obawy na zagrożenie koronawirusem, spotkanie mieszkańców z władzami gminy Włoszczowa zostało odwołane.

Kielecka firma Ekwod, która w ubiegłym roku zrealizowała inwestycję wodociągową w Jeżowicach, tym razem wybudowała ponad 7 kilometrów sieci wraz z 125 przyłączami do granic posesji i ujęciem wody w Gościencinie (właściwie powstały tutaj dwie studnie – główna o wydajności 48 metrów sześciennych na godzinę oraz awaryjna 40 m3/h).

W Gościencienie wybudowano ponad 7 kilometrów wodociągu.

Inwestycja kosztowała blisko 2,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) stanowiło około 1 milion. Za kolejne ponad 680 tysięcy złotych (środki własne WZWiK) wybudowano także 4,5 kilometra wodociągu z 85 przyłączami do posesji w pobliskiej Silpi Małej i Dużej. Wykonawcą zadania była firma Export-Import z Włoszczowy.

Paweł Strączyński – prezes WZWiK

Bardzo się cieszę, że w kolejnych miejscowościach na terenie naszej gminy został wybudowany długo wyczekiwany wodociąg. Wodociągi to nasz priorytet.

 

 

 

Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji realizuje obecnie również budowę wodociągu w Międzylesiu i Motycznie. Wykonywana jest dokumentacja projektowa wodociągów w miejscowościach: Rząbiec, Michałów i Wymysłów.

Nie ukrywam, że ciągle szukamy środków zewnętrznych na budowę wodociągów, lecz na ten moment ich niestety nie ma, a potrzeb jest jeszcze wiele. Obecnie nasza spółka może liczyć na środki z dokapitalizowania przez gminę Włoszczowa, za co jestem ogromnie wdzięczny całej Radzie Miejskiej oraz panu burmistrzowi – podkreśla Paweł Strączyński, prezes WZWiK.

/RB/

UDOSTĘPNIJ