W czwartek karetka zabrała 34-latkę z gminy Krasocin do szpitala zakaźnego w Starachowicach (fot. archiwum prywatne).

Pierwszy przypadek koronawirusa w naszym powiecie. Rodzice zarażonej kobiety z gminy Krasocin nie mają Covid-19

Informację o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w powiecie włoszczowskim potwierdziło 8 kwietnia późnym popołudniem Starostwo Powiatowe na swojej stronie internetowej.

W dniu 8 kwietnia 2020 r. odnotowano jeden przypadek COVID 19 w gminie Krasocin. Zakażona osoba czuje się dobrze.

Jak się dowiedzieliśmy, to 34-letnia kobieta, która wcześniej była w Holandii i odbyła 14-dniową kwarantannę domową. Nie miała żadnych objawów choroby.

Po przebytej kwarantannie wykonano jej test na obecność koronawirusa, ponieważ w międzyczasie wykryto Covid-19 u jednego z pasażerów autokaru, którym mieszkanka gminy Krasocin wracała do domu z zagranicy.

Test wyszedł pozytywny. 9 kwietnia 34-latka została przetransportowana karetką do szpitala w Kielcach, a następnie do Starachowic. Jednocześnie jej rodzice, z którymi przez ostatnie dni mieszkała w bloku, zostali objęci kwarantanną.

Dowiedzieliśmy się, że w Wielką Sobotę pobrano od nich wymaz do badań na obecność koronawirusa. Pierwszy test wyszedł negatywny. Drugi materiał pobrano od nich w czwartek, 16 kwietnia. 

Wcześniej mieszkanie zostało zdezynfekowane, podobnie jak klatka schodowa oraz piwnica. Zakup środków do dezynfekcji sfinansowała gmina Krasocin. Dodajmy, że w bloku tym mieszka około 50 rodzin.  

/RB/

Karetka, która przyjechała po kobietę (archiwum prywatne).
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *