Radny powiatowy Zbigniew Krzysiek pokazał na sesji zdjęcia asfaltowej ścieżki rowerowej, na której wyrosły… chwasty.

Z asfaltowej ścieżki rowerowej w gminie Moskorzew wyrastają…. chwasty – najwięcej przy posesji byłego starosty włoszczowskiego

Na wybudowanej trzy lata temu ścieżce pieszo-rowerowej przy drodze krajowej 78 w gminie Moskorzew wyrosły… chwasty.

Na ten problem zwrócił już po raz kolejny uwagę radny powiatowy, były starosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek z Moskorzewa, który mieszka przy tym felernym chodniku.

Ścieżka uległa degradacji, wyrastają z niej chwasty. Otrzymałem zapewnienie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że w czerwcu będzie to zrobione. Nic takiego się nie stało – informował 23 września na sesji Zbigniew Krzysiek, prosząc władze powiatu o interwencję w tej sprawie.

 

Każda inwestycja ma swojego inspektora nadzoru. Gdyby została zrobiona dobrze, nie byłoby dzisiaj takich problemów. Mimo to podejmiemy stosowne działania – zapewnił radnego przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

 

Przypomnijmy, że ponad 13 kilometrów ciągu pieszo-rowerowego wybudowano w 2018 roku przy drodze krajowej 78 na terenie całej gminy Moskorzew. Inwestycja pochłonęła ponad 13 milionów złotych. Zrealizował ją kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023.

/RB/

UDOSTĘPNIJ