Iwona Adamczyk z Włoszczowy oddała krew po raz pierwszy (fot. PCK-R Włoszczowa).

Z miłości do drugiego człowieka. Włoszczowa zebrała 35 litrów krwi podczas walentynkowej akcji w Powiatowym Centrum

15 lutego w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się Walentynkowa Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Zebrano 35 litrów tego drogocennego płynu.

Zarejestrowały się w sumie 94 osoby, z czego 79 oddało krew – 9 z nich zrobiło to po raz pierwszy. W sumie udało się zgromadzić 35 litrów tego drogocennego płynu ratującego życie.

Oddana krew popłynie między innymi do Artura z Przedborza, który jest honorowym dawcą krwi, a teraz sam potrzebuje pomocy.

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne dziękuje wszystkim dawcom, a także firmom i instytucjom, które wsparły akcję, to jest Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Starostwu Powiatowemu, Fundacji Jesteśmy Blisko oraz cukierni Camargo.

Warto wspomnieć, że wśród instytucji i firm, które przygotowały upominki dla dawców, było starostwo, które przekazało pakiety z środkami ochrony osobistej (przyłbica, rękawiczki i maseczki jednorazowe).

Koordynatorem akcji krwiodawstwa w PCK-R była Elżbieta Trzebińska. Kolejna akcja honorowego oddawania krwi we Włoszczowie już 1 marca.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ