Uczestnicy podpisania umowy na wykonanie projektu hali sportowej przy „Sikorskim”: (od lewej) Łukasz Michalski, Monika Kaczkowska-Pilarska, Rafał Pacanowski, Bożena Kaczor, Agnieszka Górska, Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński, Piotr Bogusiewicz i Robert Maj.

Za pół roku powstanie projekt imponującej hali sportowej przy „Sikorskim”. Zobaczcie, jak będzie wyglądać inwestycja za około 30 milionów złotych

16 grudnia władze samorządowe powiatu włoszczowskiego podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego.

W wydarzeniu uczestniczyła dyrekcja szkoły oraz prezes Fundacji I LO. Projekt hali przy „Sikorskim” wykona firma Maxpol z Radomia. Dokumentacja ma być gotowa do połowy lipca przyszłego roku i powstanie na podstawie koncepcji architektonicznej, przekazanej przez Starostwo Powiatowe.

Projekt będzie kosztował 99,6 tysiąca złotych i zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za koncepcję hali powiat zapłacił wcześniej 9 tysięcy złotych.

Wykonanie projektu hali przy I LO to kolejny, po opracowaniu koncepcji architektonicznej, krok w stronę budowy tego wyczekiwanego przez liceum obiektu sportowego.

Trzecim etapem będzie pozyskanie dofinansowania i budowa, która – jak się dowiedzieliśmy – może pochłonąć nawet 30 milionów złotych lub więcej.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Kiedy w lipcu zakończyliśmy prace nad koncepcją hali, nikt nie przypuszczał, że jeszcze w tym roku uda nam się poczynić kolejny krok w stronę realizacji naszego marzenia, jakim jest budowa okazałego obiektu sportowego, służącego społeczności szkolnej i wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać niezbędne środki, by w niedalekiej przyszłości projekt hali mógł być zrealizowany.

/RB/

 

 

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/koncepcja-wielofunkcyjnej-hali-sportowej-przy-sikorskim-jest-gotowa-zobaczcie-jak-bedzie-wygladal-ten-obiekt

UDOSTĘPNIJ