Tak wygląda mobilny osteobus, który 17 sierpnia dotrze do Włoszczowy (fot. MD Multi Diagnostica Kraków).

Zbadaj swoje kości. 17 sierpnia badania osteoporozy we Włoszczowie

17 sierpnia na terenie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Novomed przy ulicy księdza biskupa Mieczysława Jaworskiego we Włoszczowie odbędą się badania osteoporozy w nowoczesnej, mobilnej pracowni densytometrycznej, tak zwanym osteobusie.

Diagnostykę przeprowadzi personel firmy MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Koszt jednego badania to tylko 45 złotych.

Osteoporoza to choroba, która dotyka coraz więcej osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk, na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50. roku życia.

Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie, jak podkreślają przedstawiciele firmy MD Multi Diagnostica, powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa – mówi Marcin Marzec, dyrektor MD Multi Diagnostica w Krakowie. - Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1 procenta. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego - o wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości.

Badanie, jak zapewnia MD Multi Diagnostica, jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Pomiar nie jest wykonywany kobietom w ciąży.

WAŻNE
Zapisy telefonicznie: 512 351 600
Cena jednego badania - 45 złotych
Więcej informacji na: www.osteoporozakrakow.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

/RB/

Plakat zapraszający na badanie osteoporozy we Włoszczowie (oprac. MD Multi Diagnostica Kraków).