Zbigniew Krzysiek zapowiada, że będzie chciał zwiększyć ofertę kulturalną Wiejskiego Centrum w Moskorzewie (fot. Rafał Banaszek).

Zbigniew Krzysiek nowym dyrektorem Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego w Moskorzewie

Znany włoszczowski samorządowiec Zbigniew Krzysiek z Moskorzewa został powołany na stanowisko dyrektora Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego. Był jedynym kandydatem, który startował w konkursie.

Miałem propozycje pracy z Kielc i Jędrzejowa, ale wybrałem tę, która mi najbardziej odpowiada, ze względu na sentyment do działalności kulturalnej, turystycznej i sportowej – mówi Zbigniew Krzysiek.

Jak twierdzi, dodatkowym argumentem przemawiającym za tą ofertą było również to, że pracę ma na miejscu, niecały kilometr od domu i nie musi nigdzie dojeżdżać.

1 kwietnia Zbigniew Krzysiek został powołany przez wójta gminy Andrzeja Walaska na dyrektora Wiejskiego Centrum na okres 5 lat.

Nowy dyrektor zapowiada, że będzie chciał zwiększyć ofertę tej jednostki gminnej poprzez organizację imprez, konkursów, wystaw, szkoleń i warsztatów. Chce również wzmocnić współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami oraz ościennymi ośrodkami kultury.

Zbigniew Krzysiek to radny powiatu włoszczowskiego wszystkich kadencji (od 1999 roku), były starosta włoszczowski jednej kadencji i dwukrotnie wicestarosta. Wcześniej, w latach 90. przez ponad 7 lat był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewicach.

Wiejskie Centrum Kulturalno-Turystyczne otwarto w sierpniu 2007 roku. Obecnie znajduje się w nim kafejka internetowa, siłownia, pokój do gry w tenisa stołowego, pomieszczenie dla prób zespołu, swoją siedzibę mają tutaj Stowarzyszenie Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi oraz zespół ludowy Moskorzewianie.

Pierwszą dużą imprezą, którą będzie współorganizowało Wiejskie Centrum Kulturalno-Turystyczne pod rządami Zbigniewa Krzyśka, będzie 10 edycja Święta Pieroga, która planowana jest w Moskorzewie 11 maja (więcej o tym wydarzeniu napiszemy niebawem).

/RB/

UDOSTĘPNIJ