W uroczystości Złotych godów wzięło udział 36 par małżeńskich z gminy Włoszczowa (fot. Urząd Gminy).

Złote gody 44 par małżeńskich z gminy Włoszczowa. Jubilaci otrzymają album ze zdjęciami i płytę wideo z imprezy

44 pary małżeńskie z gminy Włoszczowa, które zawierały ślub w 1969 roku, świętowały jubileusz 50-lecia wspólnego pożycia. Uroczystości odbyły się w środę w  Domu Kultury we Włoszczowie.

Małżonkowie otrzymali medale nadane przez prezydenta Polski z rąk burmistrza gminy Grzegorza Dziubka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anny Prokopczyk.

Złote gody uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Jubilatom zaśpiewano również „100 lat”. Małżonkowie oraz ich goście wznieśli toast lampką szampana podczas wspólnego spotkania przy kawie i słodkościach.

W imprezie, która odbyła się 23 października, uczestniczyło 36 par. Na pamiątkę jubilaci otrzymają wkrótce album fotograficzny na płycie CD oraz relację przygotowaną przez TV Włoszczowa. W przyszłym tygodniu będzie można odebrać wszystko w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Jubilaci z gminy Włoszczowa:
Eliza i Edward Bienik, Janina i Szczepan Błaszczyk, Teresa i Czesław Chalaba, Elżbieta i Wojciech Dec, Leokadia i Józef Drej, Krystyna i Ryszard Frączek, Kamila i Leszek Gawron, Elżbieta i Stefan Ginalscy, Krystyna i Adam Gondek, Janina i Jan Groszek, Helena i Stanisław Hartwig, Elżbieta i Władysław Jaworscy, Barbara i Zbigniew Kocela, Aleksandra i Bolesław Koćwin, Krystyna i Józef Kowalczyk, Zofia i Adam Kowalscy, Anna i Ireneusz Kozieł, Halina i Roman Krawczyk, Alicja i Mieczysław Król, Janina i Mirosław Kryczka, Ewa i Jacek Latos, Daniela i Czesław Literaccy, Marianna i Hipolit Łęgowik, Marianna i Stanisław Maciejewscy, Henryka i Kazimierz Małek, Władysława i Stanisław Michałek, Jadwiga i Bogdan Musiał, Danuta i Janusz Nowak, Zofia i Marian Nowak, Jadwiga i Waldemar Pawłowscy, Maria i Edmund Puzdrowscy, Jadwiga i Zenon Rogula, Maria i Witold Siwek, Zofia i Kazimierz Sobczyk, Lidia i Zdzisław Stefańczyk, Zdzisława i Jan Stolarczyk, Teresa i Jerzy Sztabińscy, Genowefa i Edward Ściebura, Elżbieta i Czesław Śliwińscy, Janina i Edward Toborek, Ewa i Beniamin Tworkowscy, Elżbieta i Stanisław Wilk, Irena i Mieczysław Zug, Danuta i Ryszard Żołnierczyk.

/RB/

UDOSTĘPNIJ