Od lewej: burmistrz Grzegorz Dziubek, Zdzisława i Marian Chudebscy oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Prokopczyk (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Złote gody w czasach pandemii. W gminie Włoszczowa świętują skromnie pary z 50-letnim pożyciem małżeńskim

Bez uścisków dłoni, pocałunków i przytuleń, w maseczkach, a przede wszystkim w mocno pomniejszonym składzie i w odstępach czasowych – tak wyglądają Złote gody, które rozpoczęły się w gminie Włoszczowa.

Medal nadany przez prezydenta Polski za długoletnie pożycie małżeńskie, dyplom oraz kwiaty i słodycze tradycyjnie wręcza parom burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Wydarzenie odbywa się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Mimo niecodziennych okoliczności, atmosfera jest podniosła i pełna wzruszeń. Do końca tygodnia medale od burmistrza otrzyma w sumie 35 par, które w ubiegłym roku świętowały 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Nasze złote pary są przykładem na to, że miłość pokona wszystkie trudy. Cieszymy się, że jubilaci są tu dzisiaj z nami i będą przez następne dni. Żyli w innych czasach, musieli przełamywać wiele różnych trudności. Zawsze wychodzili z nich zwycięsko. Udało się im przetrwać nie tylko takie niedogodności jak koronawirus. Nie mogliśmy ich nie podjęć i uhonorować. Może skromniej, ale z serca – napisano na stronie internetowej włoszczowskiego Urzędu Gminy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ