Jubilaci z władzą samorządową gminy Moskorzew (fot. UG Moskorzew).

Złote gody w gminie Moskorzew. Władze odznaczyły medalami 9 par małżeńskich

9 par z gminy Moskorzew, które zawierały związek małżeński w 1969 roku, obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w moskorzewskim kościele, którą sprawował proboszcz parafii, ksiądz Zbigniew Chłosta. Część oficjalną zorganizowano w Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym.

Złoci” małżonkowie otrzymali Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta Polski. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Andrzej Walasek.

Z kolei przewodniczący Rady Gminy Sebastian Kosowski wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Moniką Bryłą wręczyli jubilatom legitymacje, dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty.

Występ artystyczny uczniów ze szkoły w Moskorzewie (fot. UG Moskorzew).

Jubileuszowe wydarzenie uświetniły występy artystyczne przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Moskorzewie. Wspólnie odśpiewano złotym parom „Sto lat”. W imieniu jubilatów głos zabrał Czesław Dubicki, który podziękował władzom gminy za pamięć i zorganizowaną imprezę.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

“Uroczystość Złotych godów była doskonałą okazją do wspólnych podziękowań za to, co najcenniejsze w związku małżeńskim, a więc miłość, wierność i wspólnie przeżyte chwile”.

 

 

 

Jubilaci z gminy Moskorzew: 
Wienczysława i Czesław Dubiccy, Alicja i Stanisław Wojewoda, Regina i Józef Walasek, Marianna i Zygmunt Pustuł, Alina i Stefan Lesiak, Zuzanna i Zdzisław Zgryza, Marianna i Stanisław Grochowina, Zofia i Bolesław Gajos, Józefa i Stanisław Lipeccy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ