Władze samorządowe gminy Moskorzew z jubilatami (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Złote Gody w Moskorzewie. 50-lecie małżeństwa świętowało 12 par

12 par z gminy Moskorzew, które zawarły związek małżeński w 1967 i 1968 roku, otrzymało medale prezydenta Polski za długoletnie pożycie małżeńskie.

Uroczystość odbyła się 22 marca w Urzędzie Gminy Moskorzew. Rozpoczęła ją okolicznościowa msza święta w intencji jubilatów w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Małgorzaty, którą odprawił proboszcz, ksiądz Zbigniew Chłosta.

Część oficjalna spotkania miała miejsce w Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym, gdzie w dowód wielkiego uznania za 50 wspólnie przeżytych lat wójt gminy Andrzej Walasek dokonał aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, natomiast przewodniczący Rady Gminy Sebastian Kosowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Bryła wręczyli jubilatom legitymacje, kwiaty i listy gratulacyjne.

W zdrowiu i chorobie, w smutku i szczęściu przeżyli razem pół wieku: Zofia i Stefan Parzniewscy, Joanna i Zygmunt Palasz, Stefania i Józef Biegus, Marianna i Sylwester Marzec, Teresa i Leonard Trepka, Helena i Tadeusz Szczerba, Zofia i Józef Bartos, Krystyna i Wiesław Idziak, Wiesława i Julian Siedleccy, Marianna i Jan Łata, Stanisława i Jan Pustuł, Zofia i Janusz Sufin.

Uroczystość Złotych Godów uświetnił występ przedszkolaków i uczniów moskorzewskiej szkoły (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

 

Niestety stan zdrowia nie wszystkim jubilatom pozwolił na przybycie do gminy. W uroczystości udział wzięło 8 par. Uroczystość Złotych Godów uświetnił występ przedszkolaków i uczniów miejscowej szkoły pod kierunkiem Elżbiety Treścińskiej i Agnieszki Srokosz. Recytowane wiersze i śpiewane piosenki z okresu młodości jubilatów przywołały wspomnienia z dawnych lat.

Andrzej Walasek – wójt gminy Moskorzew

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Słodki poczęstunek i toast wzniesiony za zdrowie naszych jubilatów oraz odśpiewanie im „Sto lat” były zwieńczeniem tej pięknej uroczystości”.

UDOSTĘPNIJ