Jubilaci z władzami samorządowymi gminy Kluczewsko w gospodarstwie agroturystycznym w Praczce.

Złote i Diamentowe Gody w gminie Kluczewsko. 26 par obchodziło jubileusz 50. i 60-lecia pożycia małżeńskiego

28 września w gminie Kluczewsko świętowały pary małżeńskie, które przeżyły w związku 50 i 60 lat. Jubileusz obchodziła rekordowa liczba par.

Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa obchodziło w tym roku 20 par, natomiast Diamentowe Gody (60 lat w związku) świętowało 6 kolejnych małżeństw.

Najpierw jubilaci uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym w Stanowiskach, którą koncelebrowali proboszcz parafii Stanisław Stańczyk z proboszczem Kluczewska Wiesławem Chęciną.

Następnie seniorzy udali się na część oficjalną do gospodarstwa agroturystycznego Zacisze Danuty i Lucjana Moroniów w Praczce. Tutaj jubilaci obejrzeli piękny występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Dobromierzu, zakończony odśpiewaniem im "100 lat".

Na koniec złote pary zostały uhonorowane medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, kwiatami i prezentami, które wręczyły im władze samorządowe gminy na czele z wójtem Rafałem Pałką. Wójt Pałka w swoim wystąpieniu podziękował jubilatom za ich wkład w rozwój gminy Kluczewsko. Podkreślił również, że są wzorem do naśladowania dla ludzi młodych.

Jubilaci 2021
50-lecie małżeństwa: Teresa i Wiesław Barabasz, Lucyna i Czesław Budzowscy, Stanisława i Jan Gągorowscy, Maria i Edmund Grzesińscy, Zofia i Stefan Grzywińscy, Halina i Henryk Hanyż, Łucja i Czesław Jambor, Leokadia i Krzysztof Kryczka, Alicja i Henryk Ławińscy, Jadwiga i Mieczysław Łączek, Irena i Henryk Martoś, Lucja i Jan Michalik, Irena i Wiesław Mikołajczyk, Genowefa i Tadeusz Mirowscy, Zofia i Jan Miśkowscy, Helena i Józef Młyńczyk, Aleksandra i Zygmunt Słoma, Jadwiga i Zygmunt Smoczek, Wiktoria i Zbigniew Szydłowscy, Anna i Ryszard Szymczyk; 60-lecie małżeństwa: Czesława i Józef Grygiel, Janina i Kazimierz Pikulscy, Genowefa i Stanisław Szałańscy, Anna i Marian Strychalscy, Jadwiga i Władysław Włódzik, Irena i Mirosław Matysiak.

/RB/