Złoty medal dla ZPUE odebrał w Poznaniu Stanisław Toborek (czwarty od lewej).

Złoty medal dla ZPUE z Włoszczowy za inteligentną stację transformatorową

Włoszczowska firma ZPUE otrzymała Złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za inteligentną stację transformatorową SPS z magazynem energii. Nagrodę wręczono podczas wystawy EXPOPOWER w stolicy Wielkopolski.

Odznaczone złotym medalem produkty to unikatowe w swojej klasie, wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich trafił 7 maja do włoszczowskiej firmy (fot. ZPUE S.A.).

Nagrodę w imieniu ZPUE odebrał z rąk prezesa zarządu ENEA Operator Andrzeja Kojry prokurent, dyrektor Departamentu Sprzedaży Krajowej Stanisław Toborek.

Złoty medal MTP jest kolejną nagrodą dla włoszczowskiej spółki za inteligentną stację transformatorową SPS, która po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu ubiegłego roku podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB w Bielsku-Białej.

Tak wygląda inteligentna stacja transformatorowa SPS z magazynem energii przy ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie (fot. ZPUE S.A.).

Dotychczas SPS została nagrodzona między innymi podczas odbywających się w listopadzie zeszłego roku w Lublinie Targów ENERGETICS. Znalazła także uznanie na Pomorskiej Gali Energetyki zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wówczas do ZPUE trafiła specjalna statuetka „Innowacje w Energetyce”.

SPS to inteligentna stacja transformatorowa z magazynem energii, przyłączami do źródeł odnawialnych źródeł energii oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. To rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie smart grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie/oddawanie energii), współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i na przykład autobusów. Uzupełnieniem systemu jest możliwość zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej na przykład farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje lub zarządzane przez SPS-Control pracować jako jeden zaawansowany system.

/RB/

UDOSTĘPNIJ