Zdzisław Tokarski z Moskorzewa odszedł na wieczną wartę w w wieku 57 lat (fot. archiwum prywatne).

Zdzisław Tokarski, znany strażak z Moskorzewa odszedł na wieczna wartę

W Wielkanoc, 4 kwietnia w wieku 57 lat zmarł Zdzisław Tokarski, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Moskorzewie. Jego pogrzeb odbył się 9 kwietnia w moskorzewskim kościele, po czym został pochowany na miejscowym cmentarzu.

Przez ostatnie lata pan Zdzisław walczył o powrót do zdrowia po tym, jak 5 września 2017 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu na drodze krajowej 78 niedaleko Urzędu Gminy Moskorzew, gdzie pracował. Jego stan był bardzo ciężki – miał obrzęk mózgu, stłuczone płuca oraz złamane wszystkie żebra. Przez miesiąc przebywał w śpiączce. Wypadek spowodował u niego poważne uszkodzenia układu nerwowego.

Po dwóch operacjach, miesiącu w śpiączce farmakologicznej i trzech miesiącach pobytu na oddziale intensywnej opieki medycznej, zaczął się czas żmudny rehabilitacji i powrotu do sprawności. Dzielny druh Tokarski walczył o powrót do zdrowia wspierany przez rodzinę, strażaków z całego powiatu włoszczowskiego, samorządy oraz Fundację Jesteśmy Blisko i Siepomaga. Odszedł na wieczną wartę w Wielkanoc.

/RB/

UDOSTĘPNIJ