Certyfikat Znaku Jakości Q przyznany przedszkolu numer 2 z Włoszczowy (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Znak Jakości Q – Przedszkole Otwarte i Kreatywne dla włoszczowskiej „dwójki”

Przedszkole Samorządowe numer 2 we Włoszczowie znalazło się wśród najbardziej kreatywnych szkół i przedszkoli w województwie świętokrzyskim.

Jako jedyna placówka oświatowa z powiatu włoszczowskiego otrzymało ono nagrodę w konkursie o Znak Jakości Q – Przedszkole Otwarte i Kreatywne 2019. Organizatorem konkursu było Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

Gala rozdania nagród odbyła się 25 października w ramach Festiwalu Kreatywnej i Aktywnej Edukacji w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Nagrody przyznano za innowacyjność  i  pomysłowość  w  różnych  dziedzinach.

Włoszczowskie przedszkole doceniono za unikatowy w skali powiatu projekt z zakresu edukacji językowo-kulturowej pod tytułem „Językowa akademia przedszkolaka”. 

Autorkami projektu i prowadzącymi dodatkowe zajęcia językowe w przedszkolu są Justyna Gawron i Aleksandra Kusa. Projekt wspierała dyrektor Patrycja Dudek.

Zadaniem naszego projektu jest zapoznanie dzieci z językiem obcym (angielski, włoski) oraz językiem migowym, a tym samym uwrażliwianie już od najmłodszych lat na różnorodność otaczającego nas świata i poszanowanie potrzeb i wartości innych ludzi – podkreśla Patrycja Dudek.

Różnorodne działania podejmowane w jego trakcie mają rozbudzić u dzieci ciekawość świata. Podczas trwania projektu przedszkolaki uczą się też tolerancji wobec innych – dodają koordynatorki.

/RB/

UDOSTĘPNIJ