Pierwsze dożynki gminne po dwuletniej przerwie odbędą się 14 sierpnia w Łachowie.

Znamy programy wszystkich dożynek w powiecie włoszczowskim – pierwsze już 14 sierpnia w Łachowie. Zobaczcie, kto wystąpi

Po dwuletniej przerwie pandemicznej wracają dożynki w gminach. W sierpniu planowane są cztery imprezy w powiecie włoszczowskim. Wystąpią zespoły góralskie i disco polo.

Pierwsza impreza już 14 sierpnia - VI Dożynki Gminy Włoszczowa w Łachowie. Rozpocznie je uroczysta msza święta w miejscowej kaplicy o godzinie 14. Następnie korowód przemaszeruje na plac szkoły filialnej. Obrzęd dożynkowy rozpoczyna się o godzinie 15.40. W części artystycznej wystąpią: Koniczynki z Konieczna, Klub Senior + z Włoszczowy, Powiatowa Kapela Włoszczowska, Włoszczowskie Muzykanty. O godzinie 19 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem muzycznym Heaven. Podczas dożynek nie zabraknie stoisk z regionalnymi wyrobami, małej gastronomii, czy wesołego miasteczka.

Tydzień później, 21 sierpnia odbędzie się festyn dożynkowy na boisku sportowym przy szkole w Moskorzewie. Rozpocznie go o godzinie 14.30 uroczysta msza święta w intencji rolników. W programie między innymi występy zespołów ludowych, młodzieżowych, konkursy, gry, zabawy oraz niespodzianka - I Regionalny Festiwal Zupy. Jest to nowatorski pomysł dyrektora Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego Zbigniewa Krzyśka. Najlepszą zupę, którą wybierze jury, skosztują uczestnicy imprezy. Gwiazdą wieczoru będzie góralski zespół Skorusa. Imprezę zakończy zabawa taneczna na wolnym powietrzu.

Kolejne gminne święto planów planowane jest tydzień później, 27 sierpnia przy Publicznym Przedszkolu w Seceminie. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15 mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. Następnie korowód dożynkowy uda się na plac przy przedszkolu. O godzinie 17 zaplanowano obrzędy dożynkowe, a następnie występy artystyczne przedszkolaków i zespołów ludowych. O godzinie 20 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół góralski Baciary z Podhala. Imprezę dożynkową zakończy zabawa taneczna z didżejem Maxxem.

Ostatnie w tym roku dożynki odbędą się 28 sierpnia na boisku sportowym w Radkowie. Będą to XIX Dożynki Powiatu Włoszczowskiego. Rozpocznie je msza święta polowa w intencji rolników o godzinie 12. Następnie odbędzie się obrzęd dożynkowy, wręczenie odznaczeń i ogłoszenie wyników konkursów. O godzinie 16 wystąpi pierwsza gwiazda dożynek – zespół disco polo Toporki, kolejna - Folk Lady zaśpiewa o godzinie 19, a ostatnia - Nika Disco o 20. O godzinie 21 odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Respect.

/RB/