Kwietniowy egzamin gimnazjalny w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie (fot. archiwum szkoły).

Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego w naszych gminach. Kluczewsko najlepsze w powiecie

Gmina Kluczewsko zajęła pierwsze miejsce w powiecie włoszczowskim, jeśli chodzi o wyniki egzaminu gimnazjalnego dla trzecich klas gimnazjów, który przeprowadzono w kwietniu.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała wyniki egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin województwa świętokrzyskiego. Wyniki poszczególnych szkół poznamy 28 czerwca.

Póki co, w tym roku najlepsi okazali się uczniowie z gminy Kluczewsko (awans o dwa miejsca w stosunku do ubiegłego roku), którzy pokonali niewielką ilością punktów Włoszczowę (to samo miejsce, co w 2018 roku) i Radków (awans o jedno miejsce). Na czwartej pozycji jest gmina Krasocin (spadek o trzy miejsca), później Secemin (utrzymane miejsce) i tradycyjnie na końcu Moskorzew.

Powiat włoszczowski uplasował się na bardzo dobrym, czwartym miejscu w województwie na 13 wszystkich powiatów i miasto Kielce.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny, jak pamiętamy, odbył się w trakcie ogólnopolskiego strajku nauczycieli, do którego przyłączył się także nasz powiat. Na szczęście, akcja protestacyjna pedagogów nie przeszkodziła w przeprowadzeniu egzaminu – ostatniego dla trzecich klas gimnazjów, których od nowego roku szkolnego już nie będzie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ