Na spotkanie z Antonim Piechniczkiem przybyło do krasocińskiej biblioteki wielu młodych fanów piłki nożnej (fot. GBP Krasocin).

Znany piłkarz i trener Antoni Piechniczek w Krasocinie. Jego książki biograficzne rozeszły się błyskawicznie

Antoni Piechniczek, znany trener, piłkarz i komentator sportowy był gościem Gminnej Bibliotece Publicznej imienia Feliksa Raka w Krasocinie. Przybyło wielu fanów.

Spotkanie odbyło się w środę, 23 października. Gość opowiadał o początkach swojej kariery piłkarskiej, o emocjach związanych z pierwszym meczem poza granicami kraju, o występach „pod banderą” Legii Warszawa. Antoni Piechniczek odpowiadał także na pytania zgromadzonych fanów.

A tych nie zabrakło w krasocińskiej bibliotece. Wśród publiczności byli między innymi młodzi przedstawiciele lokalnych klubów sportowych, to jest Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Krasocin oraz Gminnego Klubu Sportowego Bucovia Bukowa. Nie zabrakło także dorosłych fanów znanego gościa.

Na koniec spotkania można było osobiście porozmawiać z Antonim Piechniczkiem. Jego książki biograficzne „Tego nie wie nikt” rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wydarzenie w krasocińskiej bibliotece dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

/RB/

UDOSTĘPNIJ