Tłum włoszczowskich dzieci otoczył Mikołaja, który miał dla nich magiczną niespodziankę.

Wyjątkowe spotkanie ze świętym Mikołajem we Włoszczowie. Takich tłumów organizatorzy się nie spodziewali

Setki dzieci z rodzicami przybyły 6 grudnia do Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie na “Magicznego Mikołaja”, którego zorganizowała dla nich za darmo kielecka Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

Takich tłumów organizatorzy nie spodziewali się – cała hala wypełniona była spragnionymi dobrej zabawy dziećmi. Radości było co nie miara.

Największą popularnością cieszyła się… wata cukrowa i popcorn – końca kolejki chętnych nie było widać. Dzieci chętnie korzystały również z przygotowanych dla nich animacji, czy malowania twarzy. Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzicach i dziadkach, dla których przygotowali słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.

Jedną z ciekawszych niespodzianek podczas imprezy mikołajkowej w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym był prawdziwy renifer, przy którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie razem ze świętym Mikołajem w saniach. Była również darmowa fotobudka.

Oprócz Fundacji Artwińskiego, w spotkaniu mikołajkowym we Włoszczowie wzięła również udział Fundacja Jesteśmy Blisko, Komenda Powiatowa Policji oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Włoszczowy.

Chcieliśmy, aby 6 grudnia żadne dziecko na terenie powiatu i gminy Włoszczowa nie było po prostu smutne, dlatego zorganizowaliśmy takiego Mikołaja, gdzie wszystko jest za darmo, tak, żeby każdy mógł spędzić ten wieczór ze swoim dzieckiem na darmowych atrakcjach. Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na naszego Mikołaja, że mogliśmy ten czas spędzić razem, tutaj w rodzinnym gronie, bo rodzina w czasie tych świąt jest najważniejsza – podsumował wydarzenie Paweł Kwietniewski z Fundacji Artwińskiego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ