Wielkie zainteresowanie dzieci wzbudził wyszkolony pies Służby Celno-Skarbowej o imieniu Kora (fot. Zbigniew Hejduk).

Bezpieczna droga do szkoły we Włoszczowie – wspólna akcja policji, straży pożarnej i służby celno-skarbowej

21 września do uczniów klas pierwszych dwóch szkół podstawowych w mieście przybyli funkcjonariusze służb mundurowych na zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci, wraz z koziołkiem Spoko, przypomnieli zasady zachowania się na ulicy i przećwiczyli z dziećmi przejście przez jezdnię. Obdarowali uczniów emblematami odblaskowymi i zachęcali do ich używania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Strażacy opowiedzieli o zasadach zachowania się w razie pożaru i przeszkolili uczniów z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zobaczyły też ubiór i akcesoria, wykorzystywane podczas akcji ratunkowych. 

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przyprowadził wyszkolonego psa o imieniu Kora i nauczył dzieci, jak zachować się, kiedy spotkają nieznajomego czworonoga. Uczniowie mieli możliwość pogłaskać psa na służbie i podziwiać jego umiejętności.

To spotkanie bardzo podobało się pierwszoklasistom. Słuchali z zaciekawieniem, odpowiadali na pytania i sami je zadawali. Mamy nadzieję, że wpłynie ono na poprawę bezpieczeństwa dzieci w rozpoczętym roku szkolnym – mówił dyrektor „dwójki” Zbigniew Hamera.

 

Wielkimi krokami zbliża się okres jesienny, który jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych, ze względu na szybko zapadający zmrok. By ustrzec dzieci od zagrożeń, włoszczowscy policjanci zorganizowali na terenie miasta akcję profilaktyczną promującą bezpieczeństwo – opowiadała Weronika Rak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

/RB/

UDOSTĘPNIJ