Wyróżnieni uczniowie z powiatu włoszczowskiego ze swoimi nauczycielami oraz organizatorami konkursu wojewódzkiego (fot. Wioletta Banach).

Uczniowie szkół średnich z Włoszczowy laureatami wojewódzkiego konkursu wiedzy o NSZZ Solidarność

Czterech uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych we Włoszczowie znalazło się w czołówce laureatów 20. edycji Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o NSZZ Solidarność.

Uroczyste wręczenie nagród 20. edycji konkursu odbyło się 26 kwietnia w Elektrowni Połaniec.

Wojewódzki Konkurs z Wiedzy o NSZZ Solidarność od przeszło 20 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów powiatu włoszczowskiego. W tym roku starania uczniów zostały docenione przez jury konkursu, które przyznało pięć nagród głównych.

4 miejsce zajęli ex aequo Wiktoria Banach z „Sikorskiego” (opiekun – Mariusz Marczewski) oraz Barbara Smolarczyk i Dawid Ławiński z „Czarnieckiego” (opiekun – Cezary Świetlicki). 5 miejsce wywalczyła Anna Kos ze „Staszica” (opiekun – Wioletta Banach).

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym test wiedzy o „Solidarności” pisało ponad 360 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego. W etapie finałowym zmierzyło się 62 uczniów z 30 szkół ponadpodstawowych.

Laureatów z naszego powiatu wspierał przewodniczący delegatury NSZZ Solidarność we Włoszczowie – Dariusz Mietelski, radny Rady Powiatu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ