Najlepsza w powiecie drużyna z włoszczowskiej „jedynki” z organizatorami eliminacji konkursu Bezpieczeństwo na piątkę (fot. Starostwo Powiatowe).

Drużyna na piątkę. Włoszczowska „jedynka” najlepsza w powiecie w dziedzinie bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym

Uczniowie włoszczowskiej „jedynki” zwyciężyli w powiatowych eliminacjach konkursu Bezpieczeństwo na piątkę. Będą reprezentować powiat włoszczowski w finale wojewódzkim w Kielcach.

Eliminacje odbyły się 15 listopada w Starostwie Powiatowym. Wzięło w nich udział 9 drużyn ze szkół podstawowych z: Włoszczowy („jedynka” i „dwójka”), Oleszna, Czarncy, Kurzelowa, Krasocina, Konieczna, Dobromierza i Chlewic.

Młodzi zawodnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następnie dotyczącym bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, a na końcu rywalizowali na hali sportowej w jeździe na rowerze po torze przeszkód.

Najlepsza we wszystkich konkurencjach okazała się drużyna piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 1 we Włoszczowie pod opieką Marcina Sztuki. Drugie miejsce zajęli reprezentanci szkoły w Koniecznie, a trzecie – uczniowie z Krasocina.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami konkursu były komendy powiatowe policji i straży pożarnej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ