Władze zaproszone na Świętokrzyską Konferencję Geodezyjną do sali bankietowej Camelia w Lubachowach.

Dwudniowa Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. Do gminy Moskorzew zjechali geodeci z całego województwa

W dniach 28-29 września w sali bankietowej Camelia w Lubachowach odbyła się Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. Uczestniczyło w niej blisko 60 przedstawicieli służby geodezyjnej i kartograficznej z całego regionu.

W spotkaniu wzięli udział geodeci powiatowi, wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, geodeta województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele Wód Polskich i Skarbu Państwa.

Na otwarcie przybyli też senator Jacek Włosowicz, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski i radny Sejmiku Województwa Artur Konarski.

Podczas spotkania debatowano przede wszystkim na temat bieżących problemów w geodezji i kartografii w świetle obowiązujących przepisów prawa, związanych z tematyką Wód Polskich w ewidencji gruntów i budynków, wspólnot gruntowych, gleboznawczej klasyfikacji gruntów oraz modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Doroczną konferencję służb geodezyjnych i kartograficznych naszego województwa zorganizowali wspólnie świętokrzyski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego w Kielcach Andrzej Reczyński oraz starosta włoszczowski Dariusz Czechowski. Ostatnie takie wydarzenie o randze wojewódzkiej odbyło się w naszym powiecie w 2016 roku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ